Adresaci szkolenia

Nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, logopedzi, terapeuci, wychowawcy świetlicy, osoby
prowadzące animacje dla dzieci

Główny cel szkolenia

Zdobycie umiejętności wykorzystania logorytmiki w pracy z grupą przedszkolną/szkolną oraz wiedzy z zakresu profilaktyki logopedycznej.

Korzyści ze szkolenia

Uczestnicy dowiedzą się czym jest logorytmika, poznają terapeutyczne walory poszczególnych typów zabaw, nauczą się świadomie rozwijać mowę dzieci poprzez zabawę, dowiedzą się w jaki sposób można wykorzystać koncepcję wychowania muzycznego Zoltana Kodaly’a do rozwijania sprawności języka, będą potrafili samodzielnie przygotować i przeprowadzić zajęcia logorytmiczne.

Program szkolenia

Moduł I – teoretyczno-praktyczny
• Logorytmika w teorii i w praktyce – omówienie koncepcji
zajęć logorytmicznych;
• Rola i znaczenie „tataizacji” w rozwijaniu aparatu mowy;
• Wartości rytmiczne w praktyce;
• Percepcja słuchowa i jej kształtowanie;
• Znacznie dużej i małej motoryki;
• Pamięć sekwencyjna i symultaniczna;

Moduł II – praktyczny
Prezentacja zabaw logorytmicznych w oparciu o KALENDARZ LOGORYTMICZNY

UCZESTNICY OTRZYMUJĄ:
Materiały szkoleniowe w postaci Kalendarza Logorytmicznego (zawiera 19 scenariuszy zabaw logorytmicznych, 12 autorskich piosenek, 109 pomysłów na zabawy logorytmiczne) w wersji elektronicznej, elektroniczny dostęp podkładów muzycznych (39 autorskich podkładów muzycznych).

CZYM JEST KALENDARZ LOGORYTMICZNY?
Kalendarz logorytmiczny jest zbiorem zabaw – od tego należy zacząć, ale… też nie można na tym poprzestać. Jest źródłem pomysłów, które można dowolnie modyfikować i to jest właśnie sedno kalendarza. Mając świadomość celu, do którego dążymy poprzez określoną zabawę, jesteśmy w stanie „ubrać ją” w dowolną, atrakcyjną dla dzieci tematykę. W kalendarzu znajdziecie opisy zabaw, które zostały sprawdzone w praktyce. Są w śród nich równie ż takie, do których (na prośbę dzieci) musiałem wracać przy każdych kolejnych zajęciach.

 

Wymagane:

  • komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,
  • przeglądarka internetowa (preferowane  Chrome, FireFox, Opera),
  • mikrofon, słuchawki (opcjonalnie)

Przed szkoleniem otrzymasz od nas maila z linkiem do szkolenia. Po kliknięciu  wyświetli się okno, należy podać imię i adres e-mail. Kilkanaście minut przed każdym szkoleniem otwieramy „wirtualny pokój szkoleniowy”, w tym czasie jesteśmy do Twojej dyspozycji w celu sprawdzenia połączenia do szkolenia.

Podczas szkolenia będzie widoczna prezentacja jak również sam trener,  będzie możliwość zadawania pytań trenerowi bezpośrednio na czacie oraz zabrania głosu.

Na koniec szkolenia, będą Państwo mieli możliwość wygenerowania zaświadczenia.

Zaświadczenie będzie wydane na podstawie § 23 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie doskonalenia zawodowego nauczycieli – (Dz. U. z 2023 r. poz. 2738.)

Online

Logorytmika

Zapytaj o dostępność

    Imię

    Nazwisko

    Email

    Telefon

    Liczba uczestników